DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Włoskie kawiarki stalowe GAT  – krótki przewodnik po modelach.

Firma GAT ma swoją siedzibę we Włoszech, a jej historia nie jest jakoś szczególnie długa i spektakularna. Ważne jest jednak co innego – profesjonalne podejście do projektowania i produkcji swoich produktów. Sztandarowym produktem firmy są włoskie kawiarki stalowe, aluminiowe i elektryczne, niezwykle cenione przede wszystkim za jakość stosowanych materiałów, nowoczesne wzornictwo i solidne wykonanie. Nie mogło ich zatem zabraknąć również w asortymencie naszego sklepu z kawą – zapraszamy na lekturę krótkiego poradnika na temat różnych modelów kawiarek G.A.T. jakie mamy obecnie w ofercie. Zapraszamy!

Włoskie kawiarki GAT - do wyboru, do koloru!

Kawiarka stalowa GAT – model ETERNA (wcześniej pod nazwą KONICA)

Kawiarka stalowa o nazwie KONICA to najbardziej popularny model włoskiej kawiarki GAT. Ma klasyczny wygląd, przywodzący na myśl wysoki, zgrabny dzbanuszek. Kawiarka składa się z dwóch zbiorniczków, dolnego i górnego, które płynnie się przenikają i wyraźnie zwężają ku górze. Dzięki temu, kawiarka jest bardzo smukła i nawet modele o dużej pojemności (6 czy 10 tz.), sprawiają wrażenie lekkości i elegancji. Korpus kawiarki wykonany jest ze stali nierdzewnej 18/10, natomiast rączka z czarnego tworzywa sztucznego (odpornego na nagrzewanie). Stal 18/10 to w zasadzie stop, stosowany w przypadku naczyń kuchennych o wysokiej jakości, dlatego kawiarka KONICA jest bardzo odporna na uszkodzenia i korozję, nie odkształca się̨ nawet w bardzo wysokich temperaturach. Inną cechą stali 18/10 jest idealna wręcz gładkość, co przy codziennym użytkowaniu zapewnia łatwe mycie i konserwację urządzenia. 

Kawiarka włoska GAT KONICA (ETERNA) produkowana jest w czterech wersjach – do przygotowywania odpowiednio 2,4,6 lub 10 filiżanek espresso.

Kawiarka stalowa GAT – model OPERA

Włoskie kawiarki to również solidne wykonanie, tak jak jest w przypadki modelu OPERA - kawiarka jest ciężka, mocna i na pewno wytrzyma długotrwałe użytkowanie. Będzie też działać na każdej kuchni indukcyjnej, nawet na tych starszych modelach – a to dzięki specjalnej budowie denka. Konstrukcja denka także ułatwia i przyspiesza przygotowanie kawy. Pod względem wyglądu, kawiarka składa się z dwóch elementów stanowiących korpus, ale górny zbiorniczek ma charakterystyczne zwężenie, co daje ciekawy efekt wizualny – tak jakby tych elementów było trzy. Ciekawy zabieg projektanta, nadający kawiarce indywidualny wygląd i charakter. Całość dopełnia delikatny uchwyt z tworzywa sztucznego (czarny). Kawiarka wykonana z wysokiej jakości stali 18/10.

Włoska kawiarka stalowa GAT OPERA produkowana jest w trzech wersjach – do przygotowywania odpowiednio 2,4, lub 6 filiżanek espresso.

Kawiarka stalowa GAT – model THEMA (Nowość!)

Kawiarka stalowa THEMA to jeden z najnowszych modeli włoskich kawiarek, została bowiem wprowadzona do oferty w roku 2016. Pod względem wyglądu jest modyfikacją bardzo udanego modelu OPERA, zbudowana jest z dwóch elementów. Dolny zbiorniczek jest pękaty i szeroki, natomiast górny ma regularny, cylindryczny kształt, ale z charakterystycznym przewężeniem. Trzeba przyznać, że wspomniane przewężenie nadaje kawiarce efektowny wygląd. Kawiarka THEMA różni się od OPERY przede wszystkim pokrywką. Producent zdecydował się bowiem wprowadzić tzw. pokrywkę termiczną, w całości wykonana z tworzywa sztucznego które z jednej strony chroni przed przypadkowym oparzeniem, a z drugiej pozwala zaparzonej kawie dłużej utrzymać wysoka temperaturę. Bardzo praktyczny pomysł! Kawiarka THEMA jest również bardzo uniwersalna - zawiera fabrycznie dołączony reduktor, który w zależności od potrzeb pozwala przygotować jednorazowo większą (240 ml) lub mniejszą (160 ml) ilość kawy - nie trzeba reduktora kupować osobno! Cóż, podsumowując – ta włoska kawiarka jest warta zainteresowania!

Kawiarka włoska GAT THEMA produkowana jest w dwóch wersjach – do przygotowywania odpowiednio 4 lub 6 filiżanek espresso.

No i nasz małe podsumowanie - włoskie kawiarki stalowe GAT:

Kawiarka stalowa KONICA – klasyczna włoska kawiarka, w postaci zgrabnego dzbanuszka, będzie nie tylko użyteczna w codziennym użyciu ale też będzie fajnie wyglądać w kuchni. Działa na kuchni indukcyjnej.

Kawiarka stalowa OPERA – pękata i bardzo solidna kawiarka ze specjalnie ukształtowanym denkiem, przyspieszającym parzenie kawy i zapewniającym działanie na indukcji. To najlepszy wybór jeżeli chodzi o kawiarkę na indukcję.

Kawiarka stalowa THEMA – nowość w ofercie firmy GAT, najbardziej praktyczna włoska kawiarka. Wyposażona w specjalnie skonstruowane denko przyspieszające parzenie kawy, a także w termiczna pokrywkę. Nasza rekomendacja!

Wymiary kawiarek podane są w poniższej tabeli

Włoskie kawiarki stalowe GAT

Pojemność kawiarki

 

2 TZ

4 TZ.

6 TZ.

10 TZ.

KONICA (ETERNA)

- wysokość

- średnica podstawy

 

18,0 cm

9,0 cm

 

21,0 cm

10,5 cm

 

23,0 cm

11,5 cm

 

25,0 cm

13,0 cm

OPERA

- wysokość

- średnica podstawy

 

12,0 cm

7,5 cm

 

17,0 cm

8,5 cm

 

20,0 cm

10,0 cm

 

-

THEMA

- wysokość

- średnica podstawy

-

?

?

-