DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Kawiarki aluminiowe BIALETTI – krótki przewodnik po modelach. 

Firma Bialetti stworzyła pierwszą na świecie kawiarkę, było to jeszcze przed II wojną światową. Pierwszy model tego urządzenia był wykonany z aluminium i do dnia dzisiejszego ta włoska firma specjalizuje się właśnie w kawiarkach aluminiowych. Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika. 

kawiarka bialetti moka dama
Kawiarka aluminiowa Bialetti – model Moka

Klasyka. W zasadzie tyle powinno się powiedzieć w przypadku tej kawiarki, prawie idealnie tak samo wyglądała bowiem pierwsza kawiarka opracowana ponad 80 lat temu. Charakterystyczny, nieco kanciasty kształt kawiarki jest obecnie rozpoznawalnym na całym świecie symbolem doskonałej kawy i stałym elementem kawowej popkultury. Pomysł na kształt tego urządzenia miał swe źródło zupełnie prozaiczne, ale trzeba przyznać że przyjęte proporcje kawiarki aluminiowej Moka są wręcz idealne. Sama kawiarka składa się z zaledwie trzech części – stożkowatego pojemnika na wodę, pojemnika na kawę oraz lejka z sitkiem i wymiennej uszczelki.

Kawiarka Bialetti Moka produkowana jest w wielu wersjach – do jednoczesnego przygotowywania od 1 do nawet 19 filiżanek espresso. W naszej ofercie są modele najbardziej praktyczne, sprawdzające się w użyciu w polskich domach, czyli 3,4 i 6 tz.

Kawiarka aluminiowa Bialetti – model Dama

Pisaliśmy już dziś o kanciastej kawiarce Moka, pisaliśmy o zaokrąglonej kawiarce Fiametta, czemu zatem nie zapoznać się z modelem stanowiącym połączenie tych dwóch stylistyk? Taki oto modelem jest bowiem kawiarka aluminiowa Bialetti Dama. Jest ona niejako połączeniem tradycji z nowoczesnością. Dolny pojemnik kawiarki ma zaokrąglony kształt, delikatnie tylko profilowany, podczas gdy górny, przeznaczony na świeżo zaparzona kawę pozostał kanciasty jak w klasycznym modelu Moka. Fajne połączenie. Dodatkowo kawiarka jest produkowana w kilku wersjach kolorystycznych. Fajna odmiana, to kawiarka dla osób ciekawych świata i otwartych na nowe pomysły.  

Kawiarka Bialetti Dama produkowana jest tylko w jednej wersji, pozwalającej przygotować 3 filiżanki espresso.

Kawiarka aluminiowa Bialetti – model Fiammetta

Fiammetta to nowoczesna wersja aluminiowej kawiarki włoskiej firmy Bialetti. Wykonana jest z aluminium, ale jej powierzchnia jest lakierowana na efektowne, chociaż trzeba przyznać dość intensywne kolory. Lakierowane są oba zbiorniczki, górny i dolny, natomiast środkowy pasek w obrębie gwintu oraz wieczko są w kolorze aluminium. Kawiarka aluminiowa Fiametta wykonana jest z odlewu aluminium o obłych, zaokrąglonych kształtach, to taka wariacja – stojąca w kontraście do klasycznej Moki – ale doskonale podkreślająca jej modernistyczny, nieco ekstrawagancki charakter. To produkt pomyślany do kuchni w której elementy wyposażenia podporządkowane są ogólnej kolorystyce  tego pomieszczenia.

Kawiarka Bialetti Fiammetta produkowana jest tylko w jednej wersji, pozwalającej przygotować 3 filiżanki espresso.

kawiarka bialetti fiametta

Kawiarka aluminiowa Bialetti – model Brikka

Teraz zajmiemy się kawiarką aluminiową o nazwie Brikka. To kawiarka do zadań specjalnych – do przygotowywania kawy, ale z aksamitną pianką – taką jaka powstaje podczas parzenia kawy w ekspresie ciśnieniowym. Pianka ma walory smakowe i fajnie wygląda, dlatego konstruktorzy Bialetti zaprojektowali takie oto urządzenia. Od klasycznej kawiarki, np. Bialetti Moka, różni się specjalnym zaworkiem umieszczonym na dyszy przez która wydostaje się kawa do górnego zbiorniczka kawiarki. Dysza wytwarza dodatkowe ciśnienie, dzięki któremu możemy przygotować klasyczne włoskie espresso z osławioną „crema”. Co ciekawe, wspomniany zaworek sprawia również że kawiarka Brikka pozwala na zaparzenie kawy w dużo krótszym czasie w porównaniu z tradycyjną kawiarką. Wizualnie Brikka zbliżona jest do wyglądu kawiarki  Dama, ale jej wieczko ma charakterystyczny duży otwór.

Kawiarka Bialetti Brikka produkowana jest w dwóch wersjach, pozwalających przygotować 2 lub 4  filiżanki espresso.

Kawiarka aluminiowa Bialetti – model Mukka

Kawiarka Mukka to również kawiarka do zadań specjalnych, widać to już po jej nietypowym wyglądzie. Jest znacznie większa i bardziej pękata niż inne modele firmy Bialetti, a dodatkowo jest polakierowana w charakterystyczne czarno-białe łatki. Przeznaczona jest do przygotowywania cappuccino, pysznego włoskiego napoju na bazie kawy i mleka. Ma wbudowany specjalny mechanizm który umożliwia jednoczesne przygotowanie kawy i spienienie mleka! Wszystko trwa tylko 4 minuty i już możemy się cieszyć kremowym cappuccino i z dużą ilością mlecznej pianki.  Trzeba przyznać że to bardzo przydatne urządzenie, a dodatkowo bardzo efektownie wyglądające. Może być świetnym pomysłem na prezent! To takie sprytne połączenie gadżetu o ciekawym, niebanalnym wyglądzie z przedmiotem użytkowym, sprawdzającym się w codziennej krzątaninie.

Kawiarka Bialetti Mukka produkowana jest w dwóch wersjach, pozwalających przygotować 2 lub 4  filiżanki cappuccino.

kawiarka bialetti brikka i mukka

Uwaga! Wszystkie kawiarki Bialetti wykonane są z bezpiecznego dla zdrowia i certyfikowanego aluminium. Bialetti to firma z wieloletnia tradycją i dba o jakość surowców jak i samych produktów. Na wszystkich kawiarkach aluminiowych Bialetti znajduje się trwały, odporny na temperaturę nadruk, przedstawiający jakżeby inaczej, sympatycznego wąsatego człowieczka – element identyfikacji wizualnej marki Bialetti. 

Kawiarki aluminiowe Bialetti

Wymiary kawiarek podane są w poniższej tabeli

2 tz.3 tz.4 tz.6 tz.
BIALETTI MOKA EXPRESSwysokość: 16 cm
średnica spodu: 8,5 cm
szerokość: 16 cm
wysokość: 18,5 cm
średnica spodu: 8,5 cm
szerokość: 16,5cm
wysokość: 21,5 cm
średnica spodu: 10 cm
szerokość: 19 cm
BIALETTI DAMA
BIALETTI FIAMMETTA-wysokość: 18 cm
średnica spodu: 8 cm
--
BIALETTI BRIKKAwysokość: 16 cm
średnica spodu: 8 cm
szerokość: 15cm
-wysokość: 20 cm
średnica spodu: 9,5 cm
szerokość: 18 cm
-
BIALAETTI MUKKA EXPRESSwysokość: 20,5 cm
średnica spodu: 12 cm
szerokość: 15 cm
---

Kawiarki aluminiowe Bialetti opinie...

Naszym, subiektywnym zdaniem….

Kawiarka aluminiowa Bialetti Moka – klasyka, klasyka, klasyka :-) Piękny i ponadczasowy design.
Kawiarka aluminiowa Bialetti Dama – elegancka wariacja na temat klasycznej Moki
Kawiarka aluminiowa Bialetti Fiammetta – kolorowa odmiana, trochę kawiarkowej alternatywy dla lubiących śmiałe barwy w kuchni
Kawiarka aluminiowa Bialetti Brikka – kawiarka do zadań specjalnych - espresso z pianką? Oczywiście!
Kawiarka aluminiowa Bialetti Mukka – kawiarka do zadań specjalnych dwa, tym razem dla miłośników cappuccino, jedyna i niepowtrzalana łaciata Mukka, świetny pomysł na efektowny i niebanalny prezent dla niej lub prezent dla niego :-)