DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Kawiarki stalowe BIALETTI – krótki przewodnik po modelach.

Kawiarki stalowe różnią się nie tylko ceną, wyglądem i designem – warto też zwrócić uwagę na ich niektóre cechy funkcjonalne. Mamy nadzieję że ten krótki, ale poparty praktyką użytkownika, poradnik będzie pomocny dla osób niezdecydowanych który model włoskiej kawiarki Bialetti wybrać. Zapraszamy!

Kawiarki stalowe Bialetti

Kawiarka stalowa Bialetti – model Venus

Kawiarka stalowa Venus ma najbardziej klasyczny i elegancji wygląd. Zbiorniczek na wodę ma zwężający się ku górze kształt, natomiast górna część ma regularny, cylindryczny kształt nadający całej kawiarce elegancji i ponadczasowego szyku. To wg naszego skromnego zdania najbardziej stylowa kawiarka marki Bialetti. Dopełnieniem całości jest rączka i uchwyt na wieczku, wykonane z odpornego na nagrzewanie tworzywa sztucznego. Uchwyt do otwierania wieczka jest praktycznie wyprofilowany i pozwala na wygodne i bezpieczne otwierania, nawet nagrzanego urządzenia. Uwaga – kawiarka Venus o pojemności 2 tz. jest najmniejszą kawiarką stalową Bialetti która jest przeznaczona na kuchnie indukcyjne.

Kawiarka Bialetti Venus produkowana jest w czterech wersjach – do przygotowywania odpowiednio 2, 4, 6 lub 10 filiżanek espresso.

Kawiarka stalowa Bialetti – model Kitty

Kawiarka stalowa Bialetti Kitty ma tradycyjny, nieco pękaty wygląd i przypomina kształtem mały czajniczek. O wyglądzie tego modelu decyduje przede wszystkim wspomniany już pękaty dolny zbiorniczek na wodę, który jest znacznie szerszy niż pozostała część kawiarki. W odróżnieniu od kawiarek Venus i Musa, ta kawiarka stalowa ma bardzo delikatną rączkę, znacznie cieńszą i mniej rzucającą się w oczy oraz minimalistyczny uchwyt do otwierania wieczka. Dzięki tym zabiegom zachowuje delikatne proporcje i efektowny wygląd, co jak sądzę było głównym zamysłem projektanta.

Kawiarka Bialetti Kitty produkowana jest w trzech wersjach – do przygotowywania odpowiednio 2, 4 lub 6 filiżanek espresso.

Kawiarka stalowa Bialetti – model Musa

Kawiarka stalowa Bialetti Musa ma najnowocześniejszy wygląd spośród wszystkich kawiarek marki Bialetti. Ma smukły, nieco wydłużony kształt z charakterystycznym uchwytem na wieczku i nieco ekstrawagancko wygiętym uchwytem. Dolny i górny płynnie się przenikają, tworząc jedną bryłę o opływowym kształcie, a całość sprawia bardzo harmonijne wrażenie – po prostu piękny włoski design! Kawiarka wykonana jest z polerowanej, błyszczącej stali i będzie się świetnie prezentowała przede wszystkim w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach. Rączka i wspomniany już uchwyt wykonane są z czarnego tworzywa sztucznego które nie nagrzewa się podczas przygotowywania kawy.

Kawiarka Bialetti Musa produkowana jest w czterech wersjach – do przygotowywania odpowiednio 2, 4, 6 lub 10 filiżanek espresso.

Uwaga! Na wszystkich kawiarkach stalowych Bialetti znajduje się wygrawerowana postać , wąsatego człowieczka, przedstawiającego zabawną karykaturę Renato Bialettiego, syna wynalazcy włoskiej kawiarki.

Kawiarki - wymiary urządzeń podane są w poniższej tabeli

POJEMNOŚĆ KAWIARKI
Modele kawiarek firmy Bialetti 2 tz.4 tz.6 tz.10 tz
kawiarka KITTYwysokość: 15 cm
średnica spodu: 7 cm
szerokość: 11 cm
wysokość: 17 cm
średnica spodu: 8 cm
szerokość: 13 cm
wysokość: 19 cm
średnica spodu: 9 cm
szerokość: 15 cm
wysokość: 22,5 cm
średnica spodu: 10,5 cm
szerokość: 16 cm
kawiarka MUSA-wysokość: 18 cm
średnica spodu: 8,5 cm
szerokość: 12 cm
wysokość: 19 cm
średnica spodu: 10 cm
szerokość: 13 cm
wysokość: 24 cm
średnica spodu: 11 cm
szerokość: 17 cm
kawiarka VENUSwysokość: 14 cm
średnica spodu: 8 cm
szerokość: 10 cm
wysokość: 17 cm
średnica spodu: 9,5 cm
szerokość: 11,5 cm
wysokość: 20 cm
średnica spodu:10,5 cm
szerokość: 13 cm
wysokość: 25 cm
średnica spodu:12,5 cm
szerokość: 15 cm

Kawiarki - oto nasza subiektywna ocena:

Kawiarka Bialetti Musa – to nutka ekstrawagancji i nowoczesnego designu w kuchni, zdecyduj czy pasuje do Twoich upodobań
Kawiarka Bialetti Kitty – delikatna i oszczędna w formie, nawiązująca wyglądem do tradycyjnych naczyń kuchennych
Kawiarka Bialetti Venus – delikatna, elegancka sylwetka i najbardziej uniwersalny wygląd, będzie pasowała zarówno do nowoczesnych jak i tradycyjnych kuchni

Sam wybierz, która będzie idealna, my tylko pomagamy. Jedno jest pewne – z jakości, sposobu wykonania kawiarek Bialetti oraz użytych do ich produkcji materiałów będziesz na pewno zadowolony.

A efekt???? O to mozesz być spokojny - aromatyczna włoska kawa :-)