DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Kawa ziarnista do kawiarki.

Nie ma żadnych produktów

Kawa ziarnista do kawiarki to duża gałąź przemysłu kawowego we Włoszech. Palarnie włoskie bardzo dbają, by ich mieszanki kaw przeznaczone do parzenia w kafetierkach były wyjątkowe, ponieważ docierają one do indywidualnego i bardzo wymagającego klienta. Nie ma chyba we Włoszech takiego domu, gdzie nie przygotowywało by się espresso w kawiarce. Smakosz kawy danej palarni wybierze pewnie espresso w barze serwującym jego ulubioną markę.
.

Kawa przygotowana w kawiarce powinna być esencjonalna, gęsta, bogata w smaku, pozostawiać orzeźwiający posmak czy intensywny aromat. By kawa mogła oddać wszystkie swe dobrodziejstwa palarnie muszą uwzględnić specyficzne warunki parzenia kawy w kawiarce. Espresso powstaje przy przejściu wody przez sitko z kawą pod ciśnieniem 1,5 bara a czas parzenia naparu to 1 - 2 minuty.

Najważniejsza jest arabika lub mieszanka kawy, która składa się z arabiki i robusty pochodzących ze specjalnie wyselekcjonowanych plantacji. Bardzo ważne jest właśnie miejsce uprawy kawowców, specyficzne warunki klimatyczne ich uprawy, bo od nich zależy jakie nuty smakowe i aromatyczne będzie posiadała kawa. Kawa ziarnista do kawiarki jest zazwyczaj średnio palona. Ale również stopień palenia i jego długość jest indywidualnie dobierana do gatunku.

Kawa ziarnista do kawiarki musi być odpowiednio zmielona. Najlepiej gdyby była mielona tuż przed jej użyciem. Stopień mielenia powinien być średni. Kawa zbyt grubo mielona nie zaparzy się całkowicie i będzie „słaba”, zbyt drobno mielona będzie zbyt gorzka i cierpka a drobinki kawy mogą przedostać się do naparu.

Kawa ziarnista do kawiarek na opakowaniu ma zazwyczaj rysunek kafetiery lub napis „moka” sugerujący najlepszy sposób przygotowania espresso.

Kawa ziarnista do kawiarki dostępna w sklepie VIACAFFE.pl ( są to tylko wybrane produkty a szczegółowe opisy znajdują się na stronach produktowych poszczególnych kaw http://viacaffe.pl/4-kawa-ziarnista)

 

NAZWA

CHARAKTERYSTYKA

 kawa ziarnista do kawiarki Lavazza Qualita Oro

Lavazza Qualita Oro

1kg

Kawa bardzo delikatna i orzeźwiająca o nutach kwiatowych i owocowych. Wyczuwalny również posmak miodu. Kawa w 100% składa się z arabiki o średnim stopniu palenia. Niska zawartość kofeiny.

 kawa ziarnista do kawiarki Lavazza Qualita Rossa

Lavazza Qualita Rossa

1kg

Kawa dość intensywna o słodkich nutach z dominującym aromatem czekolady. Bogata i aksamitna kawa. Kawa jest mieszanką arabiki i robusty o średnim stopniu palenia. Zawartość kofeiny średnia.

 kawa ziarnista do kawiarki Segafredo Intermezzo

 Segafredo Intermezzo

1kg

Mieszanka arabiki i robusty o bogatym i zrównoważonym smaku. Klasyczna włoska kawa o wysokim stopniu palenia i średniej zawartości kofeiny.

 kawa ziarnista do kawiarki Bristot Classico

 Bristot Classico

1kg

Kawa o klasycznym, zrównoważonym smaku z lekką charakterystyczną goryczką. Dość mocna o wysokim stopniu palenia.Mieszanka robusty i arabiki, którą stworzyła włoska palarnia pasjonująca się kawą od wieku.

 kawa ziarnista do kawiarki Pellini Top

 Pellini Top

1kg

Delikatna, aksamitna kawa o bogatych walorach smakowych składająca się w 100% arabiki. Średni stopień palenia podkreśla bogactwo smaku i aramatu kawy. Mała zawartość kofeiny.