DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Kawa mielona do kawiarki.

Nie ma żadnych produktów

Kawa mielona do kawiarki to oczko w głowie wielu palarni kawy, zwłaszcza we Włoszech, gdzie praktycznie w każdym domu pije się codziennie kawę z kawiarki. Dlatego też komponuje się tam specjalne mieszanki kaw, których wszystkie walory smakowe i aromatyczne uwydatniają się właśnie w tym sposobie parzenia.Palarnie biorą po uwagę specyficzne warunki przygotowywania espresso w kawiarce czyli między innymi to, że woda przeciska się przez sitko z kawą mieloną pod ciśnieniem 1,5 bara a proces parzenia trwa 1-2 minuty. Aby napar kawy był intensywny, esencjonalny i bogaty tworzone są odpowiednie mieszanki arabiki i robusty pochodzących z różnych miejsc upraw. Niektóre mają przewagę nut czekoladowych, karmelowych, inne owoców czy kwiatowych.

Dokładny skład blendu często jest tajemnicą palarni kawy, ale różnice smakowe w zależności od producenta mogą być duże i warto zapoznać się z opisami kaw i próbować różnych, by przekonać się, która kawa mielona do kawiarki będzie nam smakować idealnie.

Mimo różnic smakowych każda kawa przeznaczona do parzenia w kafetierze ma średni stopień zmielenia. Kawa zbyt grubo mielona nie zaparzy się całkowicie i będzie „słaba”, zbyt drobno mielona będzie zbyt gorzka i cierpka a drobinki kawy mogą przedostać się do naparu i zatkać pory sitka. Zazwyczaj kawa mielona do kawiarek ma również średni stopień palenia. Te mocniej palone mają więcej charakterystycznej goryczki często posmak karmelu.

Kawiarki mają różną objętość, ale wielkość sitka, do którego sypiemy kawę jest kompatybilna z ilością wody przeznaczonej do jej parzenia. Dlatego też nie powinno się sypać mniej kawy lub używać mniejszej ilości wody, ponieważ kawa może być niesmaczna.

Nawet najlepsza, najdroższa kawiarka nie zaparzy pysznego espresso, jeśli na sitko nasypiemy nieodpowiedniej kawy. Warto więc zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniu kawy. Kawa mielona do kawiarki zazwyczaj będzie miała na opakowaniu piktogram kawiarki lub opis „moka”.

Kawa mielona do kawiarki oraz do parzenia innymi metodami, gdzie wymagany jest średni stopień zmielenia kawy w sklepie internetowym VIACAFFE.pl : ( są to tylko wybrane produkty a szczegółowe opisy znajdują się na stronach produktowych poszczególnych kaw http://viacaffe.pl/5-kawa-mielona) 

 

NAZWA KAWY

CHARAKTERYSTYKA

 kawa mielona do kawiarki Lavazza Qualita Oro

 Lavazza Qualita Oro

 250 g

Kawa o kwiatowych, owocowych nutach z akcentami miodu. Delikatna i orzeźwiająca. 100% arabiki o średnim stopniu palenia.
Kawa o niskiej zawartości kofeiny.

 kawa mielona do kawiarki Lavazza Crema e Gusto

 Lavazza Crema e Gusto Gusto Classico

 250 g

Klasyczna kawa o zrównoważonym i harmonijnym smaku z nutami prażonego sezamu, suszonych owoców i miodu. Mieszanka arabiki i robusty w stosunku 30% do 70%. Stopień palenia kawy oraz zawartość kofeiny jest wysoka.

 kawa mielona do kawiarki Lavazza Qualita rossa

 Lavazza Qualita Rossa

250g

Kawa o słodkich nutach z przebijającym się aromatem czekolady. Bogata, aksamitna kawa, ale równocześnie dość intensywna. Kawa jest mieszanką arabiki i robusty o średnim stopniu palenia. Zawartość kofeiny średnia.

 kawa mielona do kawiarki Segafredo Moka

 Segafredo Espresso Moka

 

250 g

Kawa idealna o poranku, by z energią rozpocząć nowy dzień. Dość intensywna, ale harmonijna i bogata w smaku. Mieszanka w równych proporcjach arabiki i robusty. Wysoki stopień palenia i średnia zawartość kofeiny.

kawa mielona do kawiarki Segafredo Intermezzo 

 Segafredo Intermezzo 

250 g

Klasyczny smak kawy włoskiej, intensywnej, mocnej i bardzo aromatycznej. Bogaty, zrównoważony smak. Mieszanka arabiki i robusty o średnim stopniu palenia. Średnia zawartość kofeiny.

 kawa mielona do kawiarki Lavazza Club

 Lavazza CLUB

 250 g

Wysokogatunkowa arabika, bardzo delikatna i subtelna w smaku o miękkiej strukturze i wyjątkowym aromacie. Wyczuwane są słodkie i kwiatowe nuty. Kawa zawiera tylko arabikę o średnim stopniu palenia. Niska zawartość kofeiny.

kawa mielona do kawiarki Pellini Top 

 Pellini Top 

250 g

Kawa bez posmaku goryczki, delikatna z przewagą słodkich nut. Można rozkoszować się smakiem miodu, lukrecji, kakaa. Wyczuwalne są również nuty kwiatowe. 100% arabiki o średnim stopniu palenia. Niska zawartość kofeiny.

 kawa mielona do kawiarki Illy Moka

 Illy Espresso Moka

250 g

Mieszanka stworzona na bazie 9 wyselekcjonowanych odmian wysokogatunkowej arabiki. Charakteryzuje się delikatnością smaku, nutami kwiatowymi, owocowymi czy orzechowymi. 100% arabiki o średnim stopniu palenia. Niska zawartość kofeiny.

 kawa mielona do kawiarki Caffe Vergnano

Caffe Vergnano Moka Arabica 100%

250 g

Aromatyczna, delikatna i słodka kawa. Orzeźwiający posmak. 100% arabiki o średnim stopniu palenia. Niska zawartość kofeiny.