Bialetti

Nie ma żadnych produktów

Kafetierka do espresso to właściwie synonim Bialetti. Historia i sukces aluminiowej, ośmiokątnej kawiarki ściśle związany jest z działalnością rodziny Bialetti. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1919 roku, kiedy to Alfonso Bialetti otworzył w Crusinallo, w prowincji Verbania warsztaty do produkcji aluminium. Nieco ponad dziesięć lat później, w 1933 roku rozpoczął produkcję Moka Express. Ta kafetierka do espresso zmieniła na zawsze sposób parzenia kawy w domu.

Kultowa kawiarka włoska projektu Art Deco pozwoliła firmie Bialetti szybko znaleźć się w gronie głównych włoskich producentów. A symbolem marki został „człowieczek z wąsami” projektu Pawła Campani. Maskotka ta jest karykaturą syna założyciela, Renato Bialetti. Jego podniesione palce w górę mogę sugerować zamawianie jednego espresso:-).

Moka Express, tak jak maskotka Bialetti opiera się mijającemu czasowi. Kafetierka do espresso zawdzięcza swą długowieczność przede wszystkim prostocie formy, funkcjonalności, łatwości obsługi i jakości wykonania. Jednak najważniejszy jest genialny, aromatyczny i esencjonalny napar kawy z kawiarki. Dziś kafetierka do espresso znajduje się w każdym domu na Półwyspie Apenińskim, ale jest także docenia na całym świecie.

W ofercie produktów Bialetti nie zmiennie jest kafeierka do espresso La Moka, ale można też znaleźć unowocześnione jej wersje. Są wśród nich kawiarki, które można używać na kuchniach indukcyjnych, takie, które parzą kawę z pianką czy cappuccino i kawiarki elektryczne.

Firma Bialetti intensywnie się rozwija. W 2003 firma utworzyła jednostkę dominującej Bialetti Holdingu, która dziś rozprowadza następujące marki: Bialetti, RONDINE, Girmi, Aeternum i CEM.

Bialetti produkuje także ekspresy do kawy również te na kapsułki. Dodatkowo Bialetti wszedł w produkcję naczyń kuchennych o niepowtarzalnym wzornictwie i jakości. Jednak niezmiennie kawiarka włoska jest na piedestale firmy.

Opracowano na podstawie informacji na oficjalnej strone firmy Bialetti.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kawiarek aluminiowych Bialetti http://viacaffe.pl/41-aluminiowe-kawiarki-bialetti oraz kawiarek stalowych http://viacaffe.pl/43-stalowe-kawiarki-bialetti