DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Lavazza

Nie ma żadnych produktów
Lavazza

Kawa Lavazza - włoska perfekcja

Lavazza zbudowała swoją markę dbając o wysoką jakość kaw, ich wyśmienity, rozpoznawalny na całym świecie smak i aromat i czyni to już ponad 120 lat. Firmę w 1895 roku założył Luigi Lavazza i nadal jest to firma rodzinna. Lavazza jest jednym z największych producentów kawy na świecie i liderem branży we Włoszech. Kawa Lavazza jest obecna już w 90 krajach.

Wszystkie produkty Lavazzy są mieszankami. Najlepsze mieszanki powstają z pięciu do sześciu różnych odmian kawy i mogą to być stuprocentowe mieszanki gatunku arabika lub mieszanki dwóch gatunków: arabiki i robusty. Mieszanki czystej arabiki są słodkawe i aromatyczne, mieszanki arabiki z robustą są mocniejsze i bardziej intensywne. Jednak nie tylko gatunek czy odmiana kawowca mają znaczenie dla aromatu i smaku kawy, ale również miejsce i warunki ich uprawy, metody zbioru. Na walory smakowe wpływ ma także metoda pozyskiwanie ziaren. Arabika myta jest delikatniejsza i bardziej kwaskowa od mieszanki uzyskanej metodą suchą. Ta druga jest za to słodsza. Myta robusta jest natomiast mocniejsza od mieszanki naturalnej. 

Kolejnym ważnym etapem, przy produkcji kawy jest jej palenie a i na tym obszarze swojej działalności Lavazza ma ogromne doświadczenie. Czas palenia różni się w zależności od odmiany ziaren:
- krótki cykl stosuje się do palenia robusty. Uwydatnia onmocny smak ziaren i minimalizuje ich drzewny aromat.
- średni cykl stosuje się do palenia arabiki. Wzmacnia on aromat i słodycz mieszanek.
- mieszanki do espresso (szybka ekstrakcja pod wysokim ciśnieniem, itp.) wymagają długiego cyklu palenia. Palona w ten sposób mieszanka optymalizuje pracę ekspresu i umożliwia uzyskanie kremowego espresso o doskonałej kompozycji.

Kawa Lavazza jest bardzo wrażliwym i delikatnym produktem dlatego dla firmy ważne jest aby opakowanie odpowiednio chroniło produkt przed światłem, wilgocią czy tlenem. Innowacyjne opakowania są produkowane zgodnie z normami środowiskowymi.

Lavazza posiada obecnie sześć fabryk. Cztery z nich są we Włoszech, dwie - za granicą. W fabrykach w Turynie i Verrès wypalana i pakowana jest kawa ziarnista i mielona. Fabryka w Gattinarze produkuje kapsułki do systemów kawa Lavazza . Fabryka w Pozzilli produkuje produkty bezkofeinowe, dekofeinizacja zielonej kawy zachodzi całkowicie naturalnie, z wykorzystaniem dwutlenku węgla.

Mnogość czynników, które wpływają na ostateczny smak i intensywność aromatu kawy połączone z olbrzymim doświadczeniem firmy powoduje, że każdy produkt Lavazzy jest niepowtarzalny. Dlatego też kawy zawierające np.:100 % arabiki, jak jest w przypadku kawa Lavazza Qualita Oro czy Tierra, to tak naprawdę dwie różne kawy :-) 

Kawa Lavazza rodzaje.
Generalnie ofertę marki można podzielic na trzy główne kategorie:
- kawa ziarnista Lavazza
- kawa mielona Lavazza
- kawa Lavazza w kapsułkach i saszetkach

Poniżej znajdziecie listę najpoplarniejszych produktów w kategorii kawa ziarnista:

Lavazza Qualità Oro jest kawą klasy premium. Ziarna z Ameryki Środkowej nadają jej owocowy, roślinny smak, a odmiany brazylijskie dodają słodkie nuty miodu. Równocześnie ta kawa Lavazza jest delikatnie kwaskowata.

Lavazza Qualità Rossa to jedna z klasycznych mieszanek skomponowanych przez mistrzów Lavazzy. Tę mieszankę cechuje charakterystyczny, słodki aromat i delikatne, ale bardzo dobrze wyczuwalne czekoladowe nuty oraz pełny aksamitny smak.

Lavazza Crema e Gusto - kremowa kawa Lavazza o bogatym smaku. Ma intensywny i zrównoważony aromat, bogaty i wonny smak, głęboki posmak z nutami czekoladowymi.

Lavazza Tierra - doskonała 100% arabika skomponowana wyłącznie z ekologicznych kaw uprawianych w Hondurasie, Peru i Kolumbii. Projekt ¡Tierra! prowadzony przez Lavazzę na tych terenach ma na celu poprawę warunków życia plantatorów kawy.

A oto lista najpoplarniejszych produktów w kategorii kawa mielona:

Lavazza Club to 100% arabiki, delikatnej i aromatycznej. Część wykorzystanych do skomponowania mieszanki kaw pochodzi z niewielkich, wysoko położonych upraw, gdzie szczególne warunki klimatyczne pozwalają uzyskać wysokiej jakości zbiory.
Lavazza Dek – delikatna mieszanka kaw o wyjątkowym, zrównoważonym aromacie i smaku uzyskanym w naturalnym procesie dekofeinizacji dwutlenkiem węgla.

Lavazza Crema e aroma - kremowa i aromatyczna mieszanka o intensywnym i aromatycznym smaku oraz gęstej, długo utrzymującej się piance.

Kawa Lavazza opinie.

Każdego dnia wypijanych jest 17 mld filiżanek - kawa Lavazza jest ceniona na całym świecie, czyli o czymś to musi świadczyć. Trzeba jednak pamiętać, że co człowiek to inne oczekiwania i inny gust, trudno więc zadowolić każdego. To co warto na pewno podkreślić - to dbałość o jakość produktów - trudno o jakieś negatywne opinie dotyczące kawy tej marki. Kawa Lavazza ma charakterystyczny i rozpoznawalny smak, który dla wielu jest wręcz synonimem prawdziwej włoskiej kawy. Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić do spróbowania czy to kawy ziarnistej Lavazza czy kawy mielonej i przekonanie się o jej smaku. 

Kawa Lavazza rys historyczny

Dziś kawa Lavazza jest symbolem włoskiej kawy na całym świecie, ale zapraszamy do spojrzenia w przeszłość i poznania kilu szczegółów z jak się oazuje bardzo długiej historii firmy.  Poniżej historia firmy zaczerpnięta z oficjalnej strony Lavazzy.

Rok 1895
Luigi Lavazza zakłada firmę w Turynie.

Rok 1910
Lavazza jako 
pierwszy tworzy mieszanki, łącząc znane sobie odmiany kawy w celu stworzenia wyjątkowego produktu.

Rok 1923
Po raz pierwszy kawa jest pakowana przed sprzedażą, co pomaga w jej transporcie i przechowywaniu.

Lata 1947-48
Lavazza wprowadza 
opakowania z nazwą swojej marki - kawa Lavazza. Jest to jeden z najwcześniejszych przykładów nowoczesnego marketingu.

Rok 1950
Firma poszerza swój asortyment i tworzy pierwszą wersję kawy „
Qualità Oro"".

Rok 1955
Lavazza buduje 
fabrykę w Turynie, gdzie po dziś dzień mieści się jej siedziba.

Rok 1957
Powstaje kolejna odnoga działalności firmy – 
palenie kawy. Innowacyjny system wykorzystujący 
„grawitację” — absolutna nowość w ówczesnych Włoszech,

1958
Lavazza wprowadza na rynek 
kawę Paulistazapakowaną próżniowo w innowacyjną puszkę, która pozwala na długie przechowywanie, a przez to o wiele szerszą dystrybucję.

Rok 1962
Lavazza wprowadza na rynek kawę 
Lavazza Dek, bezkofeinową, uzyskaną bez użycia chemicznych rozpuszczalników.

Rok 1969
Wyjątkowa, pakowana 
próżniowo torebka zastępuje puszkę: jest wygodna i lekka, co rozwiązuje problem przechowywania. Powstają dwie nowe mieszanki „Qualità Rossa” i „Qualità Blu”.

1980-82
Lavazza nabiera przekonania, że włoskie espresso ma ogromny potencjał. Dlatego też 
pierwszy zagraniczny oddział Lavazzy zostaje otwarty w 1982 roku, niedaleko Paryża. Był to pierwszy istotny krok w procesie wchodzenia na rynki zagraniczne kawa Lavazza sklep podbija świat.

1985
Lavazza wprowadza „
Crema e Gusto”, nową mieszankę kaw. Tylko rok później, stanie się ona ulubioną kawą ponad 30% Włochów.

Lata 1987-1988
Lavazza kontynuuje swoją ekspansję na rynki zagraniczne. W 1987 roku powstaje Lavazza Deutschland GmbH a w roku 1988 Lavazza Premium Coffees w Nowym Jorku i Lavazza Kaffee w Wiedniu.

Rok 1989
Koncentrują się wokół 
systemu Lavazzy Espresso Point, specjalnej maszynie wykorzystującej specjalnie pakowane kapsułki zawierające jedną dozę kawy.

Rok 2004
Lavazza wprowadza nowy produkt: Tierra!, będący mieszanką kaw wysokiej jakości i jednocześnie pierwszym Projektem Społecznej Odpowiedzialności całkowicie zrealizowanym przez Lavazzę. Początkowo, projekt obejmował społeczności plantatorów kawy w Peru, Hondurasie i Kolumbii, zapewniając działania zmierzające do poprawy warunków życia, zapewnienia znośnego życia na plantacjach oraz produkcji kawy w bardziej ekologiczny i zyskowny sposób.

2007
Lavazza wprowadza""
A Modo Mio"", nowy autoamtyczny ekspres do kawy do użytku domowego.

2010
W fabryce w Turynie znajduje się futurystyczne Centrum Innowacyjności Lavazzy. Na 4000 metrów kwadratowych znajdują się laboratoria, sale lekcyjne i biura oraz Ośrodek Szkoleniowy, R&D, działy Projektowania i Inżynierii Maszyn/Systemów.

Tekst opracowano na podstawie informacji zawartych na oficjalnej stronie firmy Lavazza.

W naszym sklepie VIA CAFFE kupią Państwo oryginalną kawę Lavazza, która jest importowana bezpośrednio z Włoch. Zapraszamy na kawą ziarnistą oraz kawę mieloną.

Dla zainteresowanych witryna internetowa producenta LAVAZZA