DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Grubość mielenia.

Nie ma żadnych produktów

Kawa ziarnista uwalnia wszystkie swoje substancje smakowe i olejki aromatyczne tylko wtedy, gdy jej grubość mielenia będzie odpowiednia do sposobu jej parzenia. Ogólna zasada jest taka, że im krótszy jest cykl parzenia kawy tym drobniej powinno być zmielone ziarno. W uproszczeniu można wyróżnić cztery stopnie mielenia kawy:
- gruboziarnista - kawa (jak ziarenka piasku) – idealna do urządzeń takich jak praska francuska, czy ekspres przelewowy, gdzie stosuje się różnego rodzaju filtry. Wówczas kawa nie zapycha filtrów a podczas długiego procesu parzenia powoli uwalnia wszystkie swoje olejki aromatyczne. 
- średni stopień zmielenia (drobniejsza niż cukier) - tak zmielonej kawy potrzebujemy, gdy stosujemy kafetierki czy moki, gdzie woda pod ciśnieniem ok 1,5 bara w ciągu ok 3 minut przechodzi przez sitko z kawą. Uzyskujemy w ten sposób dość mocny i intensywny ekstrakt.
- drobno zmielona kawa stosowana jest w ekspresach ciśnieniowych, ponieważ niewielka ilość wody w ciągu zaledwie 20 sekund wydobywa całą moc aromatów z kawy. Jeszcze drobniej zmielona kawa stosowana jest w przypadku parzenia kawy po turecku. Kawę taką parzy się w tygielku, zazwyczaj z dodatkiem cukru i doprowadza do trzykrotnego "podnisienia" naparu, ale nie dopuszczając do jego zagotowania.To czy kawa ma odpowiedni stopień mielenia dotyczy zarówno kawy ziarnistej jak i mielonej. Kawa ziarnista - sprawa w miarę prosta, bo ustawiamy młynek na odpowiednią grubość. Chociaż warto zwrócić uwagę, by nie przepalić ziaren zwłaszcza w elektrycznym młynku z metalowymi nożami. Pod tym względem bezpieczniejsze są młynki żarnowe. W przypadku kaw mielonych musimy szukać informacji na opakowaniu. Kawy dobrych, znanych producentów będą posiadały takie informacje, często przedstawione w formie obrazkowej sugerujące najlepszy sposób parzeniamiszanki czyli kafetierkę lub ekspres ciśnieniowy. Sklep z kawą Via Caffe posiada kawy o różnym stopniu zmielenia, a informcje te podane są w szegółowych opisach kaw.
Opracowano na podstawie informacji prasowych i reklamowych.

Sklep z kawą VIACAFFE.pl zaprasza na oryginalną włoską kawę mieloną  oraz kawę ziarnistą.

Jaki młynek do kawy wybrać