DZIEŃ DOBRY - WAŻNA INFORMACJA !

JEDZIEMY DO WŁOCH PO KAWOWE INSPIRACJE I PO CHWILĘ ODPOCZYNKU. 

ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY PRZYJMOWAĆ PO POWROCIE tj. PO 1 listopada 2019 ROKU. 

DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA PO POWROCIE!

POZDRAWIAMY.

EKIPA SKLEPU VIACAFFE.PL

Kawa z mlekiem.

Nie ma żadnych produktów
Kawa z mlekiem.

Caffe Macchiato

To espresso z niewielką ilością mleka, zazwyczaj spienionego. W języku włoskim „macchiato” znaczy „splamione”, choć często mleko dodawane jest w stosunku 1:1.

Caffe Cappuccino

Tradycyjne włoskie cappuccino to espresso na powierzchni, którego znajduje się 100 ml spienionego mleka. Wokół brzegu filiżanki powinna być widoczna brązowa obwódka z cremy - dzięki niej pijąc cappuccino wyraźnie czujemy smak espresso, a potem słodycz mleka.
Spienione mleko można posypiać odrobiną czekolady, cynamonem lub innymi dodatkami.

filiżanki do kawy viacaffe.pl

Caffe Latte

To pojedyncze espresso z dużą ilością spienionego mleka. Sposób przygotowania polega na wlaniu mleka do espresso. Powinno mieć trzy warstwy. Na samym dole mleko uprzednio podgrzane następnie wyodrębnione espresso, a na powierzchni ubita piana ze spienionego mleka. Podawana jest w wysokich szklankach.

Caffe Latte Macchiato

Jest podobna w wyglądzie do Caffe Latte, ale w praktyce jest pewną odwrotnością, ponieważ to espresso wlewa się do spienionego mleka, a nie mleko do kawy. I jeśli delikatnie i powoli wleje się go po ściance naczynia, pod mlekiem utworzy się warstwa espresso. Kawa również podawana jest w wysokim naczyniu.

Cafe Americano

Jest to espresso z dodatkiem gorącej wody. Proporcje wody do espresso nie są ściśle określone, wszystko zależy od upodobania.

Caffe Mokka

To espresso podawane w szklance, do której wlewamy kolejno syrop czekoladowy, spienione mleko, espresso i dekorujemy bitą śmietaną.

Caffe Frappe

To kawa przyrządzona na bazie espresso, wody i kostek lodu, przykryte spienionym mlekiem. Podawana zazwyczaj w wysokiej szklance ze słomką.

Opracowano na podstawie informacji prasowych i reklamowych.

W naszym sklepie VIA CAFFE znajdą Państwo spieniacze dzięki którym można szybko i łatwo przygotować aksamitną mleczną pianę idealną do cappuccino i late.

Zobacz spieniacze do mleka