Illy

Nie ma żadnych produktów
Illy

Illy duża włoska firma obecna już na rynkach 140 krajów i zatrudniająca ponad 800 osób. Dziś firma zarządzana jest już przez trzecie pokolenie rodziny Illy a początek działalności firmy to rok 1933. Wówczas to Fancesco Illy zarejestrował firmę w Trieście.

Urodził się on na Węgrzech a w tym portowym mieście we Włoszech studiował ekonomię. Początkowo firma związana była z kakao i kawą, ale ostatecznie to pasja do kawy zwyciężyła.

W 1935 roku Francesco Illy wynalazł ekspres do kawy, który uważany jest dziś za prototyp ekspresu ciśnieniowego. Pięć lat później dzięki innowacyjnej metodzie ciśnieniowego pakowania kawy Illy mógł eksportować kawę do Szwecji i Holandii. Dzięki tej metodzie kawa zachowywała świeżość w czasie transportu i składowania.

Kolejnym przełomowym rokiem był rok 1970. Wówczas to, wyprzedzając przyszłość, Illy stworzyło system E.S.E.(Easy Serving Espresso). Są to zapakowane w papier z filtrem jednorazowe porcje kawy, które umieszcza się w środku kompatybilnego urządzenia, a w ciągu 30 sekund powstaje esencjonalne espresso. Od tej pory mocny, bogaty i zrównoważony smak espresso zagościł w domu i pracy. Jest ono łatwe i szybkie w przygotowaniu a dodatkowo za każdym razem jest dokładnie takie samo. System ten stał się prekursorem tak popularnych dziś ekspresów na kapsułki.

Kawa ziarnista i mielona Illy to delikatne i wyszukane mieszanki szlachetnego, ale bardzo wymagającego w uprawie gatunku arabiki. Illy tworzy mieszanki z 9 odmian tego gatunku. A od 1980 roku firma Illy kupuje kawę zieloną bezpośrednio u producentów, głównie z Brazylii. Kawa ziarnista pochodzi również z Kolumbii, Indii, Afryki i Ameryki Środkowej a od 2006 rok również z Etiopii.

Kawa ziarnista i mielona to pierwszy krok, by móc się delektować aromatycznym espresso. Chęć dzielenia się wiedzą dotyczącej każdego aspektu kawy stała się dla firmy Illy inspiracją do otworzenia Università del Illy caffè (Uniwersytetu Kawy). Pierwszy został otworzony w 1999 roku w Neapolu a następnie w 2002 roku przeniesiony do Triestu. Obecnie istnieje ponad 20 oddziałów na całym świecie.

Srebrna puszka ze znakiem firmowym Illy rozpoznawana jest na całym świecie. Jednak firma wypuszcza na rynek również limitowane edycje Art Collection o niepowtarzalnym wiżualu. Wśród nich znajdują się projekty stworzone przez Jamesa Rosenquist, Michaela Lin, Sebastião Salgado, czy Tobiasa Rehberger.

Sklep z kawą Via Caffe ma w swojej ofercie dwie kawy firmy Illy: kawa ziarnista Illy Espresso 250g oraz kawę mieloną Illy Moka 250g. 

 Tekst opracowano na podstawie informacji zawartych na oficjalnej stronie firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofetrą kawy ziarnistej Illy http://viacaffe.pl/18-kawa-illy oraz kawy mielonej http://viacaffe.pl/21-kawa-illy